2012. december 30., vasárnap

Anime: Sword Art Online

Mostanság a társadalomban nagyon felütötte a fejét az elektronikus dolgok használata. Pár év alatt annyit fejlődött az emberek technikai tudása, hogy az szinte hihetetlen. Manapság számítógépek és egyéb ilyen kütyük nélkül nem is vagyunk képesek megélni, hiszen mindent ezek irányítanak, vagy valamilyen közük azért mégis csak van a dolgokhoz. Persze régebben sem voltak megvetendőek, gondoljunk csak vissza az első számítógépekre vagy a PlayStation-re. Játékokat kezdtek el gyártani ezekre, és talán nem is mondok senkinek újat, amikor megemlítem a Pacman-t vagy a Super Mario játékot, hiszen a mostani fiatal felnőttek játékai voltak ezek. Hogy elkalandozzunk a játékok világába, a mai világban hatalmas szerepet kaptak. Egyre több játék jelent meg az évek során, amik kikapcsolódással kecsegtették használójukat, később aztán már, amikor majdnem minden háztartásban megtalálható volt egy számítógép, és sokkal később még az ilyenek, hogy Xbox is bejött, már nem volt megállás. Az emberek szerettek ezekkel a játékokkal játszani, hiszen egy karaktert irányíthattak, ölhettek benne, élhették azok életét, és még rengeteg hasonló játékformát tudnék mondani. Aztán később kialakult az is, hogy játékon belüli karakterekkel ne csak egyedül, hanem többen játszunk a világ minden tájáról való emberekkel, akik nincsenek a szobánkban, hanem mondjuk több ezer mérföldre lehetnek tőlük. Ezek az MMORPG-k, és mondhatni csak pár éve kapott nagyobb szerepet ez a játékműfaj. A legjobb benne, hogy az internet segítségével felcsatlakozunk egy szerverre, és nem csak magunkban játszunk, meg elvagyunk pár óráig, hanem ismerkedhetünk másokkal, akik szintén felcsatlakoztak a szerverre, és játsszák azt a játékot, amit mi is. A kapcsolatteremtés és az MMORPG-k csodálatos világa az, ami manapság hírnevet hozott neki. Tudnék is pár példát felhozni, mivel magam is szenvedélyes MMORPG játszó vagyok. Ezek a játékok egy olyan varázslatos vagy érdekes világba kalauzolnak el minket, egyszerű embereket, ahova talán sosem juthatunk el, és talán ez vonzza a fiatalok többségét. Mert hogy ez általánosságban a fiatalok játéka, ámbár meglepő, de idősebbekkel is találkozhatunk egy-egy ilyen játékban, és nem is gondolnánk, hogy milyen sokkal.
Mivel mostanában ennyire beindult az ipar, nem is volt meglepő, amikor elkezdtek kijönni az első filmek a témával kapcsolatban, az olyan filmek, amik a "kocka" társadalmat célozták meg. Azon meg már végképp nem volt fennakadva senki, hogy az animék világát is befertőzte ez a szenvedély, és bár kezdetlegesen már rég megvoltak azok a dolgok, mint a jövőbeli technikai paradicsom, ahol olyan gépeket, programokat és kütyüket fejlesztettek ki, amik a mostani világban még lehetetlenek, azonban nem állunk tőlük messzire. Sokak szerint nem kell olyan hosszú idő, és beköszönt az, amikor már fel sem kell állnunk a székünkből, mert a gépek mindent elintéznek helyettünk. Ezek persze elméletek, de a mostani rohanó világban nem tartható kizártnak. Tehát, hogy visszaugorjunk az eredeti játék-témához, nemrégiben belefogtak egy olyan animébe, aminek pontosan az MMORPG-k világa a főtémája.
2022-ben járunk, és kezdetnek azonnal bejelentik, hogy piacra dobták a már várva-várt Sword Art Online VRMMORPG-t, ami csak limitált kiadásban kaphattak, és kiadás után nem sokkal már el is kelt az összes. Megismerkedünk főhősünkkel is, Kirigaya Kazuto-val, aki a híreket hallgatva (heti MMO Stream, amiből következtethetünk arra, hogy az MMO-k világa eléggé elterjedt lett abban az időben) éppen újságot lapozgat. Igen, ő már réges-rég megvette a játékot, kiderül róla majd később, hogy nagyon szereti az ilyen dolgokat, és a legtöbb idejét a számítógép előtt tölti. Nem is csúnya berendezése van, igazából elég fullos és mindenképpen irigyelhető. Tehát időben a fejére kapja a NerveGeart (ami elősegíti a virtuális csatlakozást, hiszen arra az időre sikerült kifejleszteniük azt, hogy a játékokban tényleg valóságosan ott legyél, tehát a NerveGear irányítja az agyon keresztül az érzékeidet, hogy ott legyél a játékban), és pont időben azonnal fel is csatlakozik. A játék egyébként csodálatos. Már csak ez a pár perc megfogja a nézőt, hiszen valami olyat lát, amit eddig soha, és azt hiszem nem én vagyok az egyetlen, aki azt kívánja, bárcsak lenne ilyen valóságban is. Kirito lesz a játékbeli neve, és amint felcsatlakozott, az összes többi ember, aki szintén megvette a játékot, ugyanígy tesz. Kirito össze is barátozik már majdnem valakivel, aki segítséget kér tőle (hiszen Kirito volt egyike azon szerencséseknek, akik tesztelni tudták a béta verziót, és ezt a fiú észreveszi az alapján, hogy milyen otthonosan mozog a helyen), amikor észreveszik, hogy a játékból nem lehet kilépni. Igen, akkor mindenkit visszateleportálnak a főtérre, és megjelenik Kayaba Akihiko, a játék kitalálója, tervezője és megalkotója, azzal a szándékkal, hogy közölje velük végzetüket: a játékból csak akkor szabadulhatnak, ha teljesítették mind a száz szintet. A probléma még csak nagyobb lesz, amikor még azt is megosztja velük, hogy ha itt meghalnak, akkor a való életben is meghalnak, mert a NerveGear azonnal kiiktatja őket az agyukon keresztül. Tehát ha megpróbálnák levenni a fejükről a családtagjaik vagy barátaik azt a vackot, akkor... ráfáztak. Már rögtön az első héten ilyen okokból rengetegen meghaltak, később mindenki mást kórházba szállítanak. Még így is sokan maradtak, és bár Kirito tudja, hogy nem lesz egy sétagalopp, kénytelen valamit kezdeni a helyzettel, és elindul fejlődni. Később találkozik egy Asuna nevű lánnyal, és egy csapattal elmennek az első emelel boss-át (főmufti) kinyírni. Ott kiderül, hogy Kirito béta tester volt, és kinevezi magát ott, a boss fight végén, beaternek, és ezentúl szólózik. Így indul hát a történet. Rengeteg embert, leginkább középúton behatárolt kor szerint (fiatalok és fiatal felnőttek), csapdába ejt egy ilyen játék, és itt most tényleg az életükért kell küzdeniük.
A téma azért érdekes, mert manapság sokat látni interneten olyan embereket, akik szeretnék, ha lenne zombi apokalipszis, vagy tényleg egy ilyen életre-halálra való küzdő világban lehetne élni. Biztos izgalmas is lenne, és mit mondhatnék... én is ezek táborát erősítem, ezért is nagyon érdekes történet. Az anime nagyon jól bemutatja a rossz és a jó oldalát is a dolgoknak. Véletlenül sem veti a pokol bugyraiba az elképzelést, kiemeli a pozitívumokat, amik tűnhetnek lazulásnak vagy filler-félének, de valahogy olyan jól megalkották, hogy még ezek a részek is élvezetesek. Milyen lehet a kedvenc játékunkban élni? Ez egy olyan kérdés, amire képletesen az anime választ ad. Végignézhetjük Kirito magával szembeni civódását, a fejlődését és a nagy szerelme kialakulását. Az elején még nem is gondolnánk, hogy ez a fiú tényleg mennyi mindenre képes, és bizton állíthatom, hogy talán az egyik legjobban összehozott anime karakter, akivel eddig találkoztam. És azért ez nagy szó egy olyan embernél, mint én, aki már oly sok animét megnézett. Kirito karaktere olyan édes-kesernyés féle. Vannak nagyon jó tulajdonságai, és mint főhős, kellenek a kiemelkedő tulajdonságok, azonban ezt tényleg magából hozza ki, és ő tényleg próbálkozik. Bár nem igazán a jellemfejlődésen van a hangsúly az anime során, az csak egy darabkája. Később leginkább már a szerelmi szál kialakítására figyelnek, illetve a játékbeli ármánykodásokra, cselszövésekre és ügyek megoldására. Hogy végre végig lehessen vinni, és szabaduljanak a játékból. Sokan feladják, azonban legalább ugyanennyi kitart az elhatározásnál, hogy vissza akarnak térni a normális életbe.
Azt hiszem nem vagyok azzal a meglepődéssel egyedül, ami a tizennegyedik rész végén hatalmasodott el rajtam. Bár azt hinnénk (ÉS INNENTŐL MOST NAGYON NAGY SPOILER), hogy a játékot végigviszik, de nem ez történt, és a tizenötödik részben már vissza huppanunk az eredeti világ, azonban magunkkal visszük azt a problémát, hogy nem minden SAO játékos ébredt fel, köztük Asuna sem. Kirito megkapja azt a fülest, hogy egy másik játékban látták az ottani Világfa tetején a lányt, és a fiú gondolkodás nélkül beleveti magát az új VRMMORPG-be. Később kapunk egy új főgonosz, és nem is tudom miért írom azt, hogy új, amikor Kayaba nem is igazán nevezhető gonosznak, még annak ellenére sem, hogy mennyi ember halála szárad a lelkén. Nem hiszem, hogy a készítőknek az lett volna a szándékuk, hogy őt feltétlen rossznak állítsák be, hiszen a sok tragédia ellenére ő volt valami újnak az elindítója. Később már meg sem próbálják gonosznak beállítani, sőt még valami kapcsolatot is kialakítanak közte és Kirito között. És nem csak azt az egy új világot teremti meg, amire manapság sok százan epekednek, hanem majd a későbbi MMO világot is Kirito kezébe nyújtja, aki - szokásához híven - megosztja azt mindenkivel.
Persze a készítők nem bírták ki, hogy ne rakják Asunat olyan helyzetbe, ahol Kiritonak mindenképpen a hős szerepét kell játszania, azonban eléggé megdolgoztatják azt hiszem szegény lányt, de így aztán a SAO-ban megismert kemény viselkedését felváltotta valami lágyabb és nőiesebb. No nem úgy kell rá gondolni, mint egy diktátorra, csak azért tényleg odatette magát. Az ALO-ban viszont egy olyan helyzetbe kerül, ahol tényleg nem sok mindent tud tenni, bár a méltóságát mégis sikerül megőriznie, és ez egy olyan dolog, amit csodálok benne. Az ALO megalkotója és egyben a második felvonás ördöge egy pszichopata, ebben biztos vagyok, és már-már vészesen csúnya területekre evezett ki az az ember. Tehát nyugodtan állíthatom, hogy a Sword Art Online-ban minden volt. És ez nem negatív értelemben vehető. (SPOILER END)
Egyébként Asuna múltjáról nem sokat tudunk meg, bár az ember az opening alapján ezt várta volna, de talán Kirito és a húga múltjára fektetnek a legjobban hangsúlyt, de náluk se vitték túlzásba, ami mindenképpen pozitívum, mert annyit árultak el, amennyi szükséges volt, és többet nem foglalkoztak a témával. Végre. Bár még így is azt hiszem sokszor volt megemlítve ugyanaz a dolog, de még mindig nem többször, mint egyes animékben.
Ha már opening. Nagyon csodálatos zenékkel rukkoltak elő, és nem csak az openingben, hanem az endingben is. Illetve mindkettő videója is felcsigázó, és késztet, hogy nézd az animét, mert egy jól összevágott opening sok kedvet adhat egy animéhez azt hiszem. A grafikával nem volt problémám, nagyon szép és kidolgozott, a harcjelenetek csodálatosak és nem elnagyoltak, ami nagyon fontos, hiszen én minden egyes fightnál meresztettem a szemeim a monitorra, nagyon izgultam, ugyanakkor csodáltam a képvilágot. Az viszont mindenképpen mínusz pont, hogy szerintem a karakterek némiképp kisgyerekesek. Nézzük csak meg Asunat vagy Kiritot. Nem tűnnek a korukhoz megfelelőnek. És persze Japán, nem hagyhatták ki a testvérszerelmet sem, ami szerintem erőltetett volt és nem is illett a képbe, de még megbocsájtható.
Asuna és Kirito szerelme egyébként érdekes. Lassan fejlődött ki, először még kerülték is egymást, de olyan mérhetetlen szerelembe csapott át, hogy azt hiszem az emberi szívnek tökéletes szerelmet alkották meg vele. Ez már amolyan egy szerelem továbblépett verziója, ami már az erősebb és maradandóbb érzést tartalmazza: a szeretetet. Érdekes, hogy ilyen fiatalon ezt képesek megtapasztalni, de nem kötök bele, mert lehetséges, ha a két fél igazán érett a dologhoz. És azt hiszem ez Asunaról, főleg Kiritoról elmondható. A vége nagyon szép lett, a legjobban az tetszett (SPOILER), hogy bár egy gyilkos játékkal kezdték, mégsem hagyták ott az MMO-k világát, sőt ők virágoztatják fel. Mennyi ember halt meg a szemük előtt, és mégsem vetik meg azt a helyet, ahol ezt meg kellett tapasztalniuk. És talán ez volt az, ami a leginkább megfogott a történetben, ez volt az, amit a legjobban becsültem benne. (SPOILER END)
Az anime nem tagadott meg semmit (lásd a pszichopata főmukit), és még úgymond az ecchit sem hagyták ki belőle, de ezt is olyan természetes úton adagolták, ami a való életben is előfordulhat. Nem túloztak igazából semmivel, annyit raktak bele majdnem mindenből, amennyi kellett, és Aincrad világát is annyira szépre tervezték, hogy az ember csak csorgatta utána a nyálát. Komolyan, nem viccelek, csodálatos.
Sok mindent tanulhatunk az animéből, aminek segítségével talán közelebb juthatunk egy jobb világ megépítéséhez (itt most nem arra gondolok, hogy legyen mindenki őrült, és tartsanak fogva lányokat játékokban), gondoljunk csak Kirito néhány okosabb szavára. Gyerekmesének tűnhet elsőre téma alapján az anime, azonban hatalmas érzéseket, izgalmakat és nem megvetendő mondatokat tartalmaz.
Rengeteg pozitív dolgot említettem az animéről, és nagyon kevés negatívot, mondhatnátok, hogy ez azért van, mert engem is elkapott a divatláz, ami a SAO iránt megy mostanában, de én erre csak annyit tudok válaszolni, hogy nem véletlenül szeretik ennyien. Ez egy olyan téma, és leginkább egy olyan anime, ami a hozzám hasonló érdeklődési körű embereknél nyerő, így hát nem is csoda, ha van, akinek nem tetszik. Ettől függetlenül nagy sikert aratott, és bár még csak nemrég dobták ki az utolsó részt (amire mindenki körmöt húsig lerágva várt), már be is jelentették a második évadot. Mert ugyebár a Sword Art Online egy light novel alapján készült, és még vissza van két része, amit nagy érdeklődéssel várok. Sokáig egyébként azt hittem, hogy erőltetni akarják a folytatást, hogy minél többet kaszáljanak belőle, de aztán utánaolvastam a neten a light novelnek, és kiderült, hogy van még két része a dolognak. Így úgy gondolom nem ronthatják el, ha az első kettőt sem, azonban remélem utána már nem akarnak belőle kisajtolni folytatást.
5/5
Még így a végére (spoiler): Oké, a végén az a Lyfa és Kirito tánc szánalmas volt. És amúgy Asuna új kinézete nagyon szép.

2012. december 9., vasárnap

I'm back, hahaha

Hát öhm. Azt hiszem már elég régen jártam errefelé, nem voltam mostanában aktív. Amit amúgy nagyon sajnálok, de mostanában nem igazán néztem animéket, inkább filmeket vagy sorozatokat, de egy olyan film sem volt, ami megfogott volna annyira, hogy írjak róla. Sorozatokat meg nehezen fejezek be, ezért körülbelül egyről tudnék írni, ami természetesen tervben van, csak ki tudja mikor hagyja lustaságom, hogy megírjam. Tehát a lustaság is nagy szerepet játszott abban, hogy ne írjak kritikákat. Nem csinálok amv-ket sem, mert amúgy az időm nagy részét elveszi az iskola (természetesen...), ráadásul ott is mostanában sok plusz feladatom volt. Karácsonyi ajándékokat gyártok, ezen a héten beteg voltam, de végig wowoztam vagy pihentem (persze, már megint az a hülye wow), tehát mondhatni az animés része az életemnek kicsit leapadt. De nem kell félni, nagyon sok animét nézek (mindig ez van), és remélhetőleg hamarosan a szezonos animéknek is vége, hiszen azokat folyamatosan követem. Így majd tudok hozni kritikákat. Apropó. Az Avataros kritikákat is meg kell majd írnom, ezért amint végre sikerül összekapnom magam, egy olyanra is számíthattok.

Tehát tervben van:
- The American Horror Story Season 1 (sorozat, befejeztem)
- Avatar: The Last Airbender (anime, befejeztem)
- Avatar: The Legend of Korra (anime, befejeztem)
- Beelzebub (anime, 10/60)
- Sword Art Online (anime, haladok a kijövetellel)
- Tonari no Kaibutsu-kun (anime, haladok a kijövetellel)
- Sukitte Ii na yo (anime, haladok a kijövetellel)
- Dusk Maiden of Amnesia (anime, 8/12)
- Accel World (anime, 13/24)
- Zetman (anime, 7/13)
- Durarara!! (anime, 15/24)
- Saint Seiya: The Lost Canvas (anime, 13/26)
- Arcana Famiglia (anime, 3/12)
- Bokura ga Ita (anime, 6/26)
- Fruits Basket (5/26)
- K Project (anime, haladok a kijövetellel)
- Hagure Yuusha no Esetia (anime, 1/12)
- Tokyo Mew Mew (anime, 6/52)
- Jigoku Shoujo Season 2 (anime, 5/26)
- Black Lagoon (anime, 6/12)
- Kimi ni Todoke (anime, 1/12)
- Uta no Prince-sama Maji Love 1000% (anime, 3/13)
- Macross Frontier (anime, 1/25)
- Kuroko no Basuke (anime, 13/24)
- The World God Only Knows (anime, 3/12)
- Chihayafuru (anime, 1/25)
- Onegai Teacher (1/12)

Szóval mint láthatjátok, van bőven pótolni valóm..:D Most egy reggeli kakaó mellé azt hiszem nézek Tokyo Mew Mew-t, amit amúgy már láttam addig, amíg le van szinkronizálva, de tényleg végig akarom nézni, ezért elkezdtem előröl. Nem ígérek időpontokat, hogy miket mikorra fejezek be, mert ezek mellett ezeregynyi dolgom van, de az biztos, hogy befejezem őket és hozom a kritikákat. Valamikor.:D

2012. október 3., szerda

Movie: Step Up 1 (2006), 2 (2008), 3D (2010)

A Step Up filmek főszereplője a tánc, de ezt már az alapján is megállapíthatjuk, ha csak a borítót nézzük. 2006-ban jelent meg az első film, 2008-ban követte a folytatás, a harmadik pedig 2010-ben került a mozikba, méghozzá 3D-ben, ami kicsit vicces is, hiszen pont a harmadik részről beszélünk. A negyedik rész idén jött ki, azonban én azt még nem láttam, ezért talán egy külön posztban teszek róla említést. A történet egy olyan szívós kérdést dolgoz fel, mint a fiatalok jövője, amit nehéz utakon, az iskolán keresztül vagy anélkül tesznek meg. Ezenkívül a nehézkes családi hátterek és azok gondjai, ami ezzel az időszakkal jár. Azért is kemény téma ez, mert a tinédzserek legtöbbjét sújtja manapság ez a probléma, hogy merjék-e az álmaikat követni (mert a hangsúly a filmben az álmokon és azok megvalósításán alapszik), vagy esetleg a szülők által kijelölt utat válasszák, amiért büszkék lehetnének csemetéjükre. Sokaknak a hova születésük is gondot okoz álmaik eléréseb, és ezeket leküzdeni vágyó fiatalok jelennek meg a filmben, méghozzá a tánc irányzata formájában. Azért is érdekes ez, mert a tánc egy kifejezése érzéseinknek a testünkön keresztül, ami nagyon közkedvelt ugyebár. Egyfajta művészeti ág, s mint a legtöbb tinédzser is szeretnek a művészetek felé húzódva álmokat kergetni, azonban ha egy nagyobb csalódás éri őket, akkor a legtöbb felhagy ennek a kergetésével, és unalmas felnőtté válik. A filmben szereplő tinédzserek ez ellen küzdenek, rengeteg önkontrollal, kitartással és odaadással. Amolyan példát próbálnak mutatni, és erősítés szimbólumaként megjelenni. Hogy ez mennyire sikerült a filmnek? Mindjárt kifejtem a véleményem.
Tehát az első részben megismerkedhetünk azon gyermekekkel, akik úgymond az "utca" szabályai szerint élnek, nem tudják mit kezdjenek magukkal, és próbálnak valami szebb jövő felé kacsingatni a rossz úton. Ha kifejezhetem magam így. Főszereplőnk egy olyan srác, aki egész életében soha nem küzdött semmiért keményebben, amikor nehézre fordultak a dolgok, akkor elmenekült. A tánc az, amiben megtalálja önmagát, kifejezi, hogy mit érez, és ez szerint él. Könnyen balhéba keveredik, az iskolában sem teljesít túl jól. Hogy miért lett ilyen? Pontosan azért, mert gyerekkorát nevelőotthonban töltötte, s az utca edzette. Egyik buli után, ahol szintén balhézott, s kipaterolták őt, meg legjobb barátját, s annak öccsét, elmennek egy művészeti iskolába, s ott hatalmas károkat okoznak, azonban Tyler, főszereplőnk megmenti barátait azzal, hogy magára vállal mindent. Takarításra ítélik, méghozzá az iskolában. Ott ismerkedik meg egy Nora nevű táncosnővel, aki vizsgáira készül, és élete fordulópontjára, azonban táncpartere lesérül, s nem talál valaki olyat, akivel próbálhatna. Tyler észreveszi, felajánlja, hogy majd ő gyakorol vele, és ekkor jön az a pont az életében, amikor végre valamit szeret csinálni, jól is csinálja és küzd is érte. Előtérbe helyezi a régi életével szemben az újat, ami az élet iróniájából, pontosan egy nagyobb balhéból adatott meg neki. Partnerével összehangolódnak, és valami csodálatosat hoznak létre. A film hatalmas pozitívuma, hogy valami olyat vesz el, amit nem lehet pótolni, s legjobb barátjának öccse életét veszti. Ez azért pozitívum, mert valami kis darabot kapunk abból, hogy milyen nehéz és súlyos helyzetben élnek azok, akiket az utca edzett olyanná, amilyenek lettek, s azt az életstílust követték. Azonban ezen tragédián is túl lehet lépni valamilyen szinten, és a háborgó legjobb barát is belátja, hogy Tylernek ez lesz a legjobb. Ami még nagyon figyelemreméltó a filmben, hogy nem hagyták figyelmen kívül ennek a srácnak sem az álmait, és beszámoltak róla, hogy ő a kosarazás útján lépne tovább. Egészen addig nem látja szépnek ezt az utat, amíg Tyler bebizonyítja neki, hogy igenis merjen küzdeni az álmaiért és azért, amit szeret csinálni. Hatalmas buckákon ugyan, de főszereplőnk elér odáig, hogy a végén hatalmas és tökéletes műsort mutatnak be Norával, akinek lehetősége van a tánc útját választani ezután, s Tylert is átveszik a művészeti iskolába, hogy tovább tanulhasson. A történet szépen, pozitívan zár. Rengeteg tanulnivalót hoz maga után, s a táncnak köszönhetően az emberben felgyújtja azt a lángot, ami eddig csak pislákolt. És az, aki ezt a lángot képes is megtartani majd ezek után, na az megérdemli az elismerést. Az első film itt lezárul.
A második filmben egy már régi ismerőst köszönhetünk főszereplőként ismét, méghozzá azt a kislányt, akivel Tyler anno együtt lakott. Sőt, Tylert is láthatjuk még egy tánc erejéig a vásznon, és annak is szemtanúja lehetünk, ahogyan pátyolgatja, s elindítja végre egy járható úton. De ne szaladjunk ennyire előre.
Főszereplőnk tehát Andie lesz, aki egy lázadozó lány, édesanyja meghalt, ezért annak egy barátnőjénél lakik. A lány tagja egy tánccsapatnak, akik 410-nek nevezik magukat, és a történet középpontjába a Streets nevezetű verseny áll, ami nekik az álmaik megtestesítője, hogy elismert táncosok lehessenek. Azonban Andie túl sok bajt kever otthon, és mikor már nevelője elköltöztetné messzire, megjelenik Tyler, és ráveszi a nőt, hogy írassa át a lányt a marylandi művészeti iskolába, pont abba, ahova ő is járt. Elkezdődik az iskola, furcsa arcokkal találkozik mindenütt, és a legnagyobb probléma az, hogy Andie csak az utca táncát ismeri, a többi műfajról nem igazán vannak ismeretei, ezért ez neki nagyon nehéz. Eleve úgy kerül be a válogatás után (mivel nem tetszik az új igazgatónak a stílusa), hogy pont az igazgató öccse hergeli fel az igazgatót, hogy vegye fel a lányt, azonban neki ezzel rengeteg munkája lesz. Mindenféle különböző táncstílusokra próbálja megtanítani, ami különórákat jelent, és azt, hogy nem tud próbálni a csapatával a Streets-re, amit a 410 nem vesz valami jó néven. Ki is dobják, és a lány teljesen ki lesz ettől, azonban jön az igazgató öccse, becses nevén Chase, hogy kihúzza a slamasztikából. Egyedi csapatot alkotnak azokból az emberekből, akik bár nagyon tehetségesek, mégsem akarják őket szerepeltetni, észrevenni és kiélezni. A film legnagyobb iróniája pedig ez, hiszen legtöbben azt hinnénk, hogy egy művészeti iskolában talán engedik az embert kiteljesedni, de kiderül, hogy még itt is elnyomják őket, és ez talán lehet attól is, hogy csak a legjobbakat fejlesztik tovább és tovább, akikben meg megvan a tehetség, de sok munkával lehetne felszínre segíteni, azt hagyják elsüllyedni. Ez segít talán egy kicsit reálisan is látni a világot. Mindenesetre ez nekem nagyon tetszett, de ugyanakkor rendesen meglepett, hiszen én is ebben a tévhitben éltem. Ha az ember jobban belegondol, akkor rájön, hogy épp ésszel belekavargatva tényleg így van.
Tehát elkészül a csapat, akiket rengeteg fura, de tehetséges ember alkot. Jól megy a felkészülés, de össze kell hangolódniuk, és ez nehezen megy. Nem úgy nyomják, ahogy az utcai táncosok, számokra és pontos időre tudnak indítani, mindent a terv szerint. Elmennek az egyik híres szórakozóhelyre, és ott a 410-el szemben nagyon is leégnek. A lelkesedés itt alábbhagy, ráadásul később az egyik tánctermet teljesen tönkre is teszik, s az egész balhét Andie viszi el, tehát mennie kell az iskolából. Ami annyit jelent, hogy a nevelője elküldi egyik távoli rokonához. Na de aztán egy fontos estén az iskola életében kiderül, hogy pont akkor lesz a Streets, és Chase úgy dönt, hogy nem fogja feladni, a többiek pedig vele tartanak, ráveszik Andiet, hogy csinálják meg, és aztán már ott is vannak a Streets-en. Bár nem hagyják őket táncolni, Andie csodálatos szónoklatot tart, majd kimennek a szabadtérre, hogy ők akkor is megmutatják mit tudnak. Eső, kevés fény = valami elképesztő eredmény. De most komolyan. Az, amit ott ők levágnak valami hihetetlenül szép és fergeteges.
Fontos kiemelnem pár szereplőt, például Moose-t, akit elsősorban azért, mert ő lesz az alapja a harmadik filmnek, másrészt mert akkora arc, hogy az nem igaz. Jó a szövege, nagyon jól táncol, és igazából az egyedi stílusa által elnyomott gyerek tökéletes példája a filmben. Nagyon fontos szerepet kap, hiszen ő lesz az első barátja Andie-nek a művészeti suliban, és ő egy kihagyhatatlan figura mindenhonnan.
Chase is nagyon fontos, legfőképpen azért, mert személyes kedvencem. Oké, nagyon jól néz ki. Túl jól. Komolyan! Rá kell nézni és BOOM már szerelmes is vagy. Az ő karakterét még azért is kedvelem, mert bár népszerű az iskolában, az igazgató fia meg minden, de felemelte azokat, akikkel majd a végén táncol. Ó, és nem utolsó sorban naaagyon jó táncos is. Az ő karaktere kihagyhatatlan a sztoriból.
Tehát a végén minden nagyon jóra fordul. Összegezném a kettő filmet így együtt, hiszen a harmadik már rengeteg mindenben különbözik az első kettőtől. A koreográfiák mindenhol kifogástalanok, valami újak és valami nagyon jók. Az első fő tánca nagyon emlékeztetett a Dirty Dancing-ére, de talán csak a hely miatt lehetett, azonban az is nagyon jó. Ötvözték a női szépséget a lazább pasistílussal. A másodikban még lazábbra vették a figurát, főszereplő lányunk, Andie is teljességgel a street dance-t táncolja, de ettől még bemutatta, hogy tud nagyon nőies is lenni. Kevés főszereplő nőre mondom azt, hogy szeretem, de Andiet imádtam. És úgy őszintén a kettő jobban is tetszett, mint az egy. Mind megvalósításilag, mind történetileg, mind tánc szempontjából. Főleg a karakterek szempontjából. A főszereplőknek amúgy így is, úgy is sikerült megvalósítaniuk azt, amiért küzdöttek, és nagyon is keményen. A zenék pedig nagyon a helyükön vannak. Személyes kedvencem a kettőben van, a végén, és ez pedig a Timbaland - Bounce. Hallgassátok meg, megéri.
A harmadik film már most mondom, hogy nem jó. Sajnálom azokat, akiknek tetszett, de nekem hatalmas csalódás volt, és mindjárt kifejtem, hogy miért.
Főszerepünkben most Moose áll, aki abbahagyta a táncolást, és gyerekkori barátjával (aki mellesleg lány) egy egyetemre mennek. Moose műszaki szakra. Azt hiszem. Természetesen az anyja és az apja unszolására, pedig semmi kedve ezt csinálni. A táncolást abbahagyom szentvésetet már rögtön aznap megszegi, hogy az iskolába érkezik, hiszen megpillant egy limitált kiadású Nike cipőt, és egyből a tulajdonosa nyomába ered. Hát ennél fogva köt ki egy táncolós brigád előtt, akiket körbe áll egy csapat fiatal. Moose közelebb próbál kerülni, de a végén belökik a kör közepére, és hát megmutatja mégis mit tud. Egy olyan embert győzött le táncolásban, akit nem kellett volna, de a rendőrök is jól megkergetik, és a Nike cipős srác menti majd ki. Megmutatja azt a helyet, ahol él, és ahová rengeteg tehetséges táncost gyűjtött össze. Beveszi Moose-t is a csapatba, azonban neki a sulira is készülnie kell. Ismét sok mindent kihagy a tánc miatt, és lám-lám, ennyi volt a fogadalma. Egy hatalmas versenyre készülnek, ahol rengeteg pénzt nyerhet a győztes csapat. Nagyon nagy kavalkád van a filmben, és azalatt a 107 perc alatt annyi minden történik, hogy nem szeretném felsorolni elejétől a végéig. Kezdjük elemezni. A történetre Moose-ra alapul, ő tartja egyben az egészet. Nélküle szétesne és darabokra törne. Van egy főbb szereplőnk, Luke, ugye a Nike cipős srác, aki vezeti a Kalózok néven futó tánccsapatot. Rengeteg gondja van, szomorú, ugyanakkor szép múltja, és elszántsága, hogy azoknak az embereknek, akik a csapatában vannak, otthont biztosítson, és az álmaikat elérhetővé tegye. Nagy teher, de csodálatosan oldja meg egészen a film csúcspontjáig, amikor is valami teljesen más ember lesz belőle, és olyan random dolgokat csinál, hogy nem fogjuk fel mégis ki ez az ember. Persze neki kell lány is. A színésznő borzalmasan alakítja a szerepét, bár jól táncol, ezt nem tagadom. Az ellenfelük, akiknek már nem tudom a csapatnevét, egyszerűen viccesek, és ezzel jellemeztem is őket. Random dolgokat tesznek random célokért, de röhögve se hinné el az ember, hogy ezek az álmaikért küzdenek.
A film olyan egyértelmű alapokra támaszkodik, hogy keresve se találnánk ehhez hasonló kiszámítható filmet. Minden egyes pillanatban, sőt már az elején tudtam, hogy mi lesz a vége. Míg az egy-kettő tudod meglepetést okozni, ez egy picit sem. A színészek sem voltak a toppon, és ha nem lett volna ott Moose karaktere és színésze, azt hiszem a film egy csődtömeg lenne. A probléma ott gyökerezik, hogy a készítők egy teljesen más világba próbálták áthelyezni a történetet. Míg az első két részben a marylandi művészeti suli adja az alapot, addig itt egy teljesen más hely, és itt most bele kellett rakniuk egy új iskolát, új diákokat, új célokat,új táncosokat, új embereket, és mindezt egy már ismert köré építeni. Míg az elsőben az új dolgok kavalkádját jól oldották meg, mint egy alapfilmben, addig a harmadik a folytatás miatt kiszorult ebből, és nem volt képes a rengeteg új információt jól és káoszmentesen adagolni.
Nem mondom, a táncjelenetek bár alulmaradtak az első két filmhez képest, de voltak nagyon jók. Például amikor párbajoztak. Az első párbajban a fehér poros megoldás fantasztikus, a második párbajban pedig visszahozták a második film fő táncának vizes jellegzetességét, és jó volt végre valami ismerőst megpillantani a történetben. Ennek a résznek a fő tánca is ütött, de a köztes táncok nem voltak a kedvenceim. A legjobban azt oldották meg, hogy sok stílust sikerült egy műsorba belesűríteniük, és ezt nagyon szépen oldották meg, az összhang nagyon jó volt.
Ami még számomra zavaró volt, hogy bár a kettő végén Moose összejön egy lánnyal, ezt a harmadikban egy percig sem hangsúlyozzák, és beraktak a srác mellé egy gyerekkori barátot, aki fülig szerelmes belé, és a végén egy csókkal végül is ők is jelzik, hogy hoppá, most már együtt vannak. Nem tudtam követni. Nekem kell az, hogy konkrétan megmondják, az a kettő akkor ott szakított, és így szabad a pálya a régi kis barát előtt.
Nagyon jó, elgondolkodtató és ösztönző film a Step Up, nem hiába szeretik sokan. Egy új világot, a tánc világát mutatnak be nekünk, azoknak, akiknek ez még ismeretlen. És azoknak, akiknek nem az... hát ők garantáltan élvezni fogják, mert szépen kidolgozott.
Step Up 1: 4/5
Step Up 2: 5/5
Step Up 3: 3/5

2012. szeptember 29., szombat

Anime: Kaledio Star

Ki lenne olyan animés manapság, aki nem ismeri a Kaleido Start? Ez egy nagyon klasszikus anime, hazánkban is elterjedt, és a legalapvetőbbek közé tartozik. Szinkron is készült hozzá, vetítették a TV-ben. És nem is hiába kapott ekkora figyelmet. Nem hiszem, hogy sok embernek kéne magyaráznom az alaptörténetről, de hát talán van olyan, aki még nem látta, ezért nem kezdek egyből  a közepébe.
Főszereplőnk, Sora Naegino, aki Japánból utazik még a történet elején az Amerikai Egyesült Államokba, hogy akrobata legyen belőle. Nem is akármilyen társulathoz szeretne csatlakozni, a híres Kaleido Színpadhoz. Ez a színpad ismert nagyon ügyes előadóiról, páratlan mutatványaikról és műsoraikról. Történeteket ültetnek át akrobatikus mutatványok tömkelegébe, és rengeteg ember egysége mutatja be a történetet mindenféle szavak nélkül. Sora még kiskorában látott a szüleivel egy előadást a színpadon, ami az Aleci Csodaországban volt. Hát miért is ne egy olyan történettel indult volna be álmai ennek kislánynak, mint az Alice Csodaországban, ahol szinte minden elvarázsolt, csodálatos és elképesztő? Ezek után rengeteg gyakorolt, ám azonban amikor megérkezik teljesen eltéved. Rengeteg időt veszít ezzel, és amikor már épp megkérdezne végre egy újságost, hogy talán segíthetne-e neki, akkor valami perverz férfi elkezdi fogdosni a lábát olyan szöveggel, hogy "Micsoda lábak!". Természetesen Sora teljesen megrémül, jól hátra szalad, de ezért meg ellopják az utazótáskáját. Végig görkorizza (egy kissráctól szerezte) a fél várost, csodás mutatványokat mutat be meg ilyenek, amit ez a perverz férfi is lát majd, ám de beviszik a rendőrségre. Nagy nehezen sikerül meggyőznie a rendőrt, hogy neki dolga van, és ez a rendőr el is viszi őt a meghallgatásra, de teljesen elkésett. Már majdnem megnéznék őt is, amikor a méltán híres Layla Hamilton azt mondja, hogy késett, és ez megengedhetetlen. Azonban azt megengedik neki, hogy az aznap esti előadást megnézze. Egy statiszta véletlenül megsérül nyújtás közben, ezért Sorat rakják be a helyére, és kiderül arról a perverz férfiról, hogy ő az igazgató. Ezek után Sora szerepel, bár nem valami kitűnően, mégis felveszik a társaságba, és innen kezdődik el élete legszebb szakasza.
Már az első részben is rengeteg minden történt, és az anime is kicsit komolyabb alapokra van építve, mint azt az elején gondolnánk. Sora vállára nagyon nagy terhet tesznek, és ezt nem mindig a legjobban próbálja megoldani, sokszor fullad kudarcba egyes próbálkozása. És ez az, ami a legjobb benne. Nem mindjárt egyből valami hülye rejtett képességnek és a főszereplői helyezésnek köszönhetően tökéletesen csinál mindent, vagy legalábbis egy kicsi galibával, hanem igenis rendesen megdolgozik azért, amije van. Sora egy nagyon kedves és tisztalelkű lány, nem is gondolnánk mennyire. Azért persze a szerelem sem hiányozhat a történetből, és már az elején egy Ken Robbins nevű fiú beleszeret főhősnőnkbe, aki az ötvenegy rész alatt ebből semmit nem vesz észre, és ez azért hoz vicces helyzeteket. Ámbár a végére talán szánni való is lehet szerencsétlen fiú, hogy mennyi mindent megtesz a kicsi Soráért, de ő ebből egy morzsányit sem vesz észre. Nagyon fontos szereplőnk még Layla Hamilton, akivel nagyon lassan, fokozatosan és szépen alakít ki Sora egy olyan kapcsolatot, amit egyszerűen nem lehet megtörni, ami nagyon csodálatos és keserű is egyben. Sora nagyon is felnéz Laylara, aki viszont nagyon sokáig gőgős marad. Mindketten változtatnak a másikon, terelgetik egymást a jobb út felé, és mindezt úgy, hogy észre sem veszik. Ez a kapcsolat volt az egyik kedvencem, hiszen körülbelül a nővéremre és rám emlékeztetett ez az egész. Sora olyan mértékben csodálja Laylat, hogy az már megsirató hatású.
A történet körülbelül a közepén, amikor az első borzalmasan nagy megpróbáltatáson túl van Sora, egy kis áttekintést vesz a történt dolgokról, majd két rész után folytatja körülbelül ott, ahol abbahagyta. Bejön a képbe egy új manőver, amiért még többet kell majd dolgoznia Sorának, még több megpróbáltatáson és szenvedésen kell majd keresztül mennie. A szó szoros értelmében. A képbe jön még egy nagyon fontos szereplő, Leon Oswald, aki nagyon tehetséges artista, azonban a szíve jégből van, és Sorára vár a feladat, hogy ezt majd felolvassza. Bevallom őszintén nagyon sajnálom, hogy a végén ezek ketten nem jöttek össze, mert egyszerűen gyönyörű párost alkottak. Minden egyes közös pillanatukat élveztem és imádtam. Hogy Leon megpróbálta elpusztítani Sorát, de végül nem sikerül neki, és egy olyan határt lépnek át (akárki akármit mond), amit már bőven a szerelem mezői közé sorolhatunk. Sora részéről nem tudnám megmondani, mert ő nagyon őszinte lány, és a színpadon kívül nem sok minden érdekli, de ha tovább folytatódott volna a történet, akkor azt hiszem Oswald lett volna a jövendőbelije.
Az anime szabályosan nézeti magát. Ez nem egy olyan, aminek megnézed az első részét, és majd hónapok múlva hátha visszatérsz rá, vagy soha felé sem nézel. Van benne valami, ami arra ösztönöz, hogy nézd, még akkor is, ha tudod valószínű mi lesz a vége. Nem ilyen eget rengető fordulatoktól lesz színes és szép a világa. Egyszerű, mégis nagyon összetett. A karakterek tökéletesen ki vannak dolgozva, mind egytől-egyig. És ők viszik a hátukon a történetet. Bár Sora a főszereplő, rengeteg másik szereplőnek is megismerjük a történetét, is igazából nélkülük nem is lenne anime, mert Sora értük, a közönségért csinálja azt, amit. Nem a saját szórakoztatására. A zenék nagyon jók, élvezhetőek. Az egyik kedvencem például a Tattoo Kiss.
A ruhák káprázatosak, az előadások meg egyszerűen nagyon szépek (már amennyit mutatnak belőlük, kár, hogy nem nézhetjük meg az egészet). A szereplők nem csak eljátsszák a mozgássoraikat, hanem gyakorlás közben azonosulnak a rájuk kiszabott karakterrel, átérzik a történet lényegét és magukba olvasztják mindazt, amit a darab képvisel, mielőtt színpadra lépnek. És ez igazán csodálatos.
A grafika (mivel kicsit régebbi anime) nem éppen a mai grafikához szokott szemnek ad gyönyörködtetést, én mégis azt mondom, hogy szép. Tökéletesen illik a Kaleido világához, és a sok ugrást, mutatványt, manővert olyan szépen és élethűen rajzolták, hogy nem igazán van rá panasz. Így hát rosszat nem is igazán tudok rá mondani, mert ez is egy, a szívemhez nagyon közel álló anime. Még a magyar szinkront sem rontották el (na jó, a japán szinkront meghallgattam, és az borzalmas).
5/5
OHGOD. I SHIP THESE TWO HARD.

2012. szeptember 25., kedd

OVA: Holy Knight

Oké, szóval ez a két részes OVA egy manga adaptációja, ami 2011-ben indult, és amúgy még soha nem is hallottam róla, nem hogy ám olvastam volna. Egy hatalmas és kidolgozást nagyon igénylő világot hozott létre a mangaka, és eme információ után gondolhatjátok, hogy két részbe valami ilyesmit belesűríteni káoszba vezet. Mindjárt ki is fejtem, hogy miért.
A történet elején szemtanúi lehetünk annak, ahogy főszereplőnk, Kishimoto Lilith szüleit és egy random falu lakosait lemészárolnak. Nem szörnyek, emberek. Lilithet sikerül megszöktetni, így tovább élheti az életét. Soha senki nem mondja a történet során, hogy mivel van dolgunk, igazából erre rá kell jönni (vámpírok..), és hát mint vámpír, klánja utolsó leszármazottja, Lilithnek teljesítenie kell egy küldetést. Ezért utazik Tokióba. A küldetés lényege, hogy megkeressen egy vámpírvadász klán leszármazottját, akinek majd hordja ki a gyermekét, és ölje meg őt is, meg a srácot is. Oké, morbidnak hangzik, de van benne fantázia. Ez tehát a küldetése, ezért beiratkozik a Szent Ritsumei Akadémiára, ahol rálel erre a leszármazottra, és egyből a lényegre tér a céljait illetően. A fiú persze kicsit erkölcsösebb annál, mintsem hogy egyből a tettek mezejére lépjen. Shintának (mert hát így hívják férfi főszereplőnket) van egy borzalmasan idegesítő, nagy keblű gyerekkori barátja, akit Chizuru-nak hívnak, és ki gondolta volna? Szerelmes Shintába. Ebből rengeteg bonyodalom születik, ahogyan azt már megszokhattuk, hiszen ő semmiképpen nem akarja Shintát átadni Lilithnek, az utóbbinak viszont köti kezeit a küldetése, ezért ő sem hajlandó veszíteni. Chizuruban az egyetlen értékelhető dolog, hogy nagyon kitartó. És ez meg is lepett. De egyébként kukába való karakter.
Az alaptörténet lényegében ennyi lenne. Igazából SZ*RT se értettem ebből az egészből, azt hiszem olvasnom kéne ahhoz a mangát, hogy rendesen felépíthessék nekem a világot. Mert annyit még össze tudok rakni, hogy vámpírok, vámpírvadászok, emberek (bár ebben sem vagyok holt biztos), és itt nálam kifújt a dolog. Hogy ki mit miért csinált, és miért jelent meg random vagy hat fontosnak tűnő szereplő, akikről nem tudtunk meg semmit (vicces is lett volna, ha képesek két részbe egy teljes szereplőgárda ismertetést besűríteni), azt nem értem, szerintem olyan simán kihagyhatták volna belőle őket.
Inkább tekinthetné az ember kedvcsinálónak a mangához, azonban elég rosszra sikerült kedvcsináló lett ez, mert hogy engem nem ösztönzött az olvasásra, az is biztos. Oké, nem azt mondom, hogy felettébb rossz, mert nem volt az. A maga módján élvezhető, tele ecchi jelenetekkel. Azonban jó sem, és ezen van a hangsúly. Az, hogy Lilith végig azon fáradozik, hogy végre megd*gja Shinta, és lehessen gyereke még oké, de hogy az akció közepén hirtelen megijed és nemet mond, az már egy kicsit vicces. Ilyenkor akadtam ki, és kérdeztem meg magamtól, hogy most mégis mit nézek. Összegezzük: egész eddig azon munkálkodott, hogy legyen akció, erre amikor odaér hirtelen beijed és eltolja magától a lehetőséget? Nem látom a logikát.
A grafikával igazából nem sok bajom van, szerintem szép, azért is kezdtem bele. És ilyenkor esek mindig orra, hogy a grafika alapján ítélek meg egy történetet. A hosszú rózsaszín haj jó választás volt, nem hiszem, hogy én voltam az egyetlen, akit ez csábított az OVA felé. Egyébként az opening nagyon jó, és amit még hiányolok a történetből, az egy csipetnyi gótikus fűszer. Most komolyan, a vámpírokkal együtt jár ez, Lilithnek legalább valahogy úgy kellett volna öltözködnie, de igazából csak elvétve egy-egy ilyen dologgal lepték meg a nézőket. Ezt borzalmasan hiányoltam.
Mindenesetre nem arra akartam kilyukadni, hogy ennél rosszabbat még soha nem is láttam, mert amúgy szimplán egy órát vett el az életemből, és azt hiszem nem bántam meg, mert olyan középkategóriásnak elment. Állítólag a manga sokkal jobban kidolgozott, de én kicsit soknak érzem ezt a világot, egy olyannak, amit nagyon nehéz rendesen elmagyarázni, elkapni és megfogalmazni, papírra vetni. Sokan belebuknak ebbe, élvezhetetlenné tesznek egy amúgy csodálatos világot, és ezért félek ettől az egésztől. Monumentális távlatokba helyezte azt a fejszét a mangaka, és ez nagyon veszélyes, de lehet valami nagyon csodálatos is. Ha egyszer nagyon unatkozom, akkor majd nekilátok.

2012. augusztus 8., szerda

asd

Kaptam pár órával ezelőtt valami fogalmam sincs mit Nikától, ami vonzza maga után a kérdéseket, amiket ő tett fel, illetve elméletileg írnom kell tizenegy dolgot magamról. Meg még van egy-két szabálya, de hát én szarok rá, és csak kitöltöm, továbbadni nem fogom. asd
Akkor az a tizenegy dolog magamról.
Első. Imádom a fantasyt.
Második. A könyveket is nagyon szeretem. Sőt, imádok olvasni. Mostanában nagy Végzet Ereklyéi és Éjangyal trilógia rajongó lettem. De a Harry Potter pl örök kedvenc. És még sorolhatnám. Az AC könyveknek most fogok nekiesni.
Harmadik. Nem szeretek hazudni, és nem szeretem a hazug embereket.
Negyedik. Imádok állandóan történeteket kreálni a fejemben, amiknek nagyrészt az én karakterem a főszereplője, amit általában magamról mintáztam. Ezt csinálom elalvás előtt, a buszon, vonaton, amikor elbambulok. Zenére meg általában MV-t (music video) csinálok a fejemben, mind filmmel, animével vagy akár a saját történetemmel.
Ötödik. Tetoválás és piercing mániás vagyok, de azt hiszem ez lassan a testemen is tükröződik.
Hatodik. Imádom az animéket, mangákat. Egy-két visual novel-el is játszottam, de azt hiszem azok annyira már nem fogtak meg.
Hetedik. Szeretem a veszélyes dolgokat. Sok hülyeséget megcsináltam már életemben, de a például igazi fegyverrel még nem lőttem, és az mindenképpen ki szeretném próbálni. Minél többet szeretnék megtapasztalni a világból.
Nyolcadik. Szeretem a változásokat. Még a szobámat sem tudom az eredeti állapotában megtartani egy évnél tovább, mert mindig átrendezem.
Kilencedik. Van egy csomó elérhetetlen és idióta álmom. Mint például bestseller fantasyt írni, vagy felfedezni saját magamnak, hogy tényleg élnek a földön alvilági lényeg, tehát léteznek vámpírok, tündérek és egyebek. Már gyerekkoromban is hittem bennük, és azóta is mindig várom, hogy összefussak egy lehetetlen helyzetben eggyel. Vagy kiderüljön rólam, hogy valami természetfeletti hatalommal bíró különleges valaki vagyok. Mindegy lenne, csak valami szokatlan, a fantasy világában előfordulható dologról legyen szó.
Tizedik. Nagyon szeretem az angol nyelvet, és ha tehetem, akkor úgy beszélek, úgy olvasok és nézek filmeket. Bár vannak pillanatok, amikor már attól is besokallok.
Tizenegyedik. Szeretem a számítógépes játékokat. Méghozzá nagyon is. Mert egy olyan világba visznek el kicsit valósághűbben, amibe nem mostanában juthatnék el. De azért én még reménykedek. Addig pótlásnak jók lesznek a számítógépes játékok.

És akkor megválaszolom Nika kérdéseit.
Első: Van OTP-d bármilyen sorozatból, filmből vagy animéből vagy bárhonnan? - Van. Méghozzá nem is kevés. OTP-kből áll ki az agyam.
Második: Hogy néz ki a kedvenc polcod? :D - Tele van CD-kkel, mangákkal, kék és hosszú. Igazából itt van a gépem mellett, így kéznél van, bár általában nem használom, mégis a kedvencem, mert itt tárolom a mangáimat.
Harmadik: Egész CD-ket hallgatsz, mikor elindítod a zenét, vagy csak bizonyos számokat össze-vissza? - Mikor milyen kedvem van.
Negyedik: Csináltál már illegális dolgot? - Csak olyat szoktam.
Ötödik: Vannak nagy, megvalósítandó álmaid, vagy csak éldegélsz? - Természetesen vannak álmaim, és mint egy idióta bolond futkosok utánuk. De hát ettől szép az élet.
Hatodik: Introvertált vagy extrovertált vagy inkább? Az alapszemélyiségednek vagy későbbi tapasztalatnak köszönhető? - Villogsz, hogy ilyen kifejezéseket használsz?:DD Amúgy szerintem inkább a kettő között. Nem igazán szeretek barátkozni, mert úgy vagyok vele, hogy nincsenek is barátaim, hiszen senkit nem szeretek annyira közel engedni. Azonban azt hiszem általában ez könnyen megy, mert csak odamegyek valakihez, és elkezdek vele dumálni, ha úgy tartja kedvem. Engem is sokan szoktak leszólítani egy kis beszélgetésre például a buszon.
Hetedik: Mennyire befolyásolnak a könyvek vagy filmek, vagy úgy alapvetően a művészi alkotások? - A könyvek nagyon is, de mindenképpen csak akkor, ha nagyon tetszett az adott mű, és egyet is értek a nézeteivel. A filmekről ugyanezt már nem tudnám elmondani, mert annyira nem vagyok hatalmas filmes, és inkább csak akkor veszek elő egy-két filmet, amikor már tényleg nagyon nincs mit csinálnom. Alapvetően a művészi alkotások viszont tényleg befolyásolhatnak, például egy festmény, egy kép vagy ilyesmi, mert az elindíthat bennem valamit, ha olyasmit képes magából sugározni. De ehhez tényleg nagyon jónak kell lennie.
Nyolcadik: Mennyire szeretsz nyelvet tanulni? Van olyan, amit szívesen tanulnál, de nincs rá lehetőséged? - Nagyon szeretek nyelvet tanulni, de nem mindegyiket, mert például a németet utálom, mégis kénytelen vagyok, mert talán egyszerűbb az angol után, mint a francia. A francia amúgy is túl elegáns hozzám. És nem is szimpatikus. De amúgy ami szimpatikus nyelv, azt szívesen tanulom/nám. Lehetőségem nyilván neten lenne sok nyelvre, csak nem bízom az ilyen dolgokban, és egy tanár mindig mindent jobban el tud magyarázni, mint az internet, és az kicsit személyesebb is. Japánt vagy kínait biztos tanulnék majd egyszer, de az egyiptomi hieroglif írás is nagyon tetszik, illetve a latin is érdekesnek tűnik. Érdekesnek tartom az egész nyelvi dolgot.
Kilencedik: A vadállatokat vagy a háziállatokat szereted jobban? - Vadállatok. Titokzatosabbak és van bennük kihívás.
Tizedik: Van kedvenc tollad/füzeted/bögréd/akármilyen tárgyad, amihez feltétlenül ragaszkodsz, és csak azzal vagy hajlandó dolgozni bizonyos dolgokkal kapcsolatban? - Csak kettő. Egy plüssállat és a Hidan-vallásos nyakláncom. Olyan meg nincs, hogy csak egy adott tárggyal vagyok hajlandó valamin dolgozni, mert ilyen különleges cuccal nem rendelkezem.
Tizenegyedik: Ha zenét hallgatsz, akkor érdekel a szöveg is, vagy csak a dallam, a ritmus és az érzések, amiket hoz? - Mindig érdekel a szövege, imádom tanulmányozni a dalszövegeket. Leginkább szeretek magából a dalból rájönni a jelentésükre (leginkább angol nyelvű zenéket hallgatok), így van, hogy egy dalnak, amit már ismerek vagy tíz éve, még csak most jövök rá néhány sora jelentésére. Vagy a lényegére.

2012. július 25., szerda

Anime: Sankarea (2012)

A Sankarea egy tavaszi anime, mindössze tizenkét epizóddal. A történet teljes egészében zombikkal foglalkozik, ami lehet a hatása ennek a manapság terjedő nagy zombi őrületnek is, és ha ez így van, akkor nem hiszem, hogy ez az utolsó anime, amire számíthatunk. Ugyanis a Highschool of the Dead sikere után nyilván már látható volt, hogy ezt a műfajt szeretik, ebből lehet nyerni. Őszintén én is rajongója vagyok a zombiknak, no de azért nem annyira, mint történetünk főszereplője, Chihiro Furuya.
Gyerekkora óta imádja a zombikat, csak velük foglalkozik, minden ilyesmi filmet látott már, a szobája szinte egy zombitemető (ha létezik ilyen..), ráadásul a srác élete szerelmét is egy zombilánytól várja, így a normális lányok iránt már nem is érdeklődik. Apjával, húgával, nagyapjával és macskájával él együtt egy szentélyben. egészen addig boldogan is tengetik mindennapjaikat, amíg szegény cicájukat elüti egy autó és az állat ebbe belehal. Chihiro nem nyugszik ebbe bele, fel akarja támasztani, és egy olyan régi könyv segítségét veszi igénybe, amit egy vásáron szerzett be. Egy elhagyatott épülethez járkál minden éjszaka, hogy valami olyan főzetet kotyvasszon szeretett állatkájának, ami visszahozza az életbe. Egészen addig el is jut, amíg egy hozzávalón kívül minden benne van a lötyiben, azonban ezt az utolsó hozzávalót nem tudja beszerezni, mert igazából nem is tudja mi az. A könyv régi, így amin éppen ennek a növénynek a neve szerepelne, az a lap teljesen el van mosódva. Mit tehetne, mint minden létező mérgező növényt kipróbál (mert szimplán annyit lehet elolvasni, hogy a növénynek mérgezőnek kell lennie), de egyik sem válik be, a macska továbbra is halott. Egyik este azonban észreveszi, hogy egy fekete hajú lány a hatalmas elhagyatott épület udvarában lévő kúthoz mászkál minden este, és kikiáltja szíve fájdalmát. Így megy ez addig, amíg Chihiro olyan dolgot hall meg, amit talán nem kellett volt - mégpedig hogy a lány apja meztelen képeket készít róla. A meglepődöttségtől eldobja italát, a lány pedig felfedezi. Ezek után nagyjából összebarátkoznak, és a lány úgy dönt, hogy ő majd segít Chihironak feléleszteni a macskát. Egyik nap ajánlja neki a hortenzia levelet, amikor már tényleg semmilyen esélyük nem maradt, de ezzel sem érik el a kívánt hatást, így Chihiro úgy dönt, hogy feladja. Közben kiderül, hogy Rea-nak (teljes nevén Sanka Rea, erről kapta a sorozat a címét) az édesapja már-már mániákusan szereti a lányát, ezért készít gyerekkora óta meztelen képeket a kislányról, nem engedi közel senkihez, és nem enged meg neki semmi normális dolgot. Az utolsó kalandjukat kiszimatolja, és szobafogságra ítéli gyermekét, azonban Rea megtudja, hogy Chihiro-t az apja készül megsemmisíteni. Hát elfut, hogy megkeresse és figyelmeztesse, de mivel sehol nem találja, ezért az elhagyatott épülethez megy. Egy meredek sziklaszerűségen mászkál, amin egy nagyon keskeny út van, alatta pedig, jó pár méterrel lejjebb rengeteg hortenziabokor. Ott áll Chihiro is, vagyis egy kicsit távolabb, de egyik sem veszi észre a másikat. Vagyis Chihiro majd igen, de már akkor, amikor az apja is megérkezik Rea-nak, és követeli a lánytól, hogy menjen vissza hozzá. Bonyodalom, bonyodalom, nem fejtek ki minden részletet, a lényeg annyi, hogy amikor a macskának csinálták a hortenziafőzetet, akkor egy keveset elcsórt Rea, megitta, hogy ő majd meghal, de nem jött össze neki. Így amikor leesik a szikláról (mert apja jóvoltából leesik, bár nem szándékos dolog), és meghal, akkor pár perc múlva fel is éled.
Innen kezdődik a Sankarea történetének teljessége, hiszen innentől fogva Rea zombi lesz, és még a macska, Babu is feléledt - mint kiderült. Olyan problémákkal találkozhatunk, mint hogy ha Rea nem eszik minden órában hortenzialevelet, akkor elveszti az emberi ítélőképességét, vagy hogy az édesapja megint szervezkedni kezd. Kiderülhet az is, hogy Chihiro édesanyja valójában zombi volt (legalábbis ezt véltem kivenni a dolgokból), illetve hogy az unokatesója fülig szerelmes a fiúba. És igen, persze minden ilyesmi animébe bele kell tenni egy gyerekkori szerelmet, vagy rokonszerelmet. És megmondom őszintén én nagyon ellenzem már ezt a sok rokonszerelmet, mert annyira nem alapozottak, hogy az hihetetlen. Meg idegesítő is, hogy minden második animében szerelmes az egyik rokon a másikba, holott ez azért nem annyira gyakori jelenség az életben, és nem is tudom élvezhető jelenségnek mondani az anime iparban sem. De hát mindenki tudja, hogy a japánok nem a visszafogottságukról meg a normalitásukról híresek.
A Sankarea vége viszont borzalmasnak mondható, hiszen semmi konkrét, semmi nem derül ki, senki nem jön össze senkivel, ez a tipikus ronda és elnagyolt befejezés. Összerántanak egy nagyon jó történetet, de egy normális levezetést már lusták neki adni. Az anime openingje különben érdekes, és olyan középkategóriás nálam. Mindenesetre a legtöbb résznél megnéztem, mert mind videóilag nagyon jól összerakták. A zene meg tűrhető. A grafikára nincs panaszom. Szép és jól ki van dolgozva. A színek különben nagyon passzolnak egymáshoz, és egy varázslatosságot kölcsönöznek a képi világnak. A történetvezetés már nem ennyire jó, mivel össze-vissza ugrálnak ide-oda, és mint mondtam nagyon nagy negatívum, hogy végül a végén nem derül ki szinte semmi. Lehet akarnak ennek folytatást, de ha nem, akkor nekem ez egy olyan középkategóriát sem ér meg. A karakterek meg némileg érdekesek voltak, raktak a megszokottakhoz némi extrát, amit eddig nem láttunk. De amúgy nem sok szereplővel kellett találkoznunk. A helyábrázolásuk nagyon szépek, nagyon szépek voltak a hortenziabokrokkal beterített helyek, a szobák, a házak.
Érdekes volt, bár nem egy világot megváltó darab, és elég nagy hiányérzetet hagy maga után.
5/3
Linkek: animeaddicts ; myanimelist

MondoCon 2012 Summer

Ím, hazajutottam MondoConról. Egy nagyon pici élménybeszámolót terveztem, mivel azt a sok dolgot leírni.. elvenné az egész napomat. Tehát reggel parókában és harci szerelésben felszálltam a buszra (azért a pocim takarására felvettem egy hatalmas kék kabátot), és aztán három órát utaztam, mire megérkeztem a Népligetbe. Ott már Nika és Meow vártak, akiket először meg sem ismertem, de ők engem egyből, szóval happy volt mindenki - közben két srác odavergődött hozzánk, mert ők sem tudták merre kell menni.
Balról Nika, Tomka, Meow
Felszálltunk egy villamosra (életemben először ültem akkor villamoson asd), majd találkoztunk Rosennel, és mentünk is a Hungexpo felé. No hát a sorbaállás kemény két órát vett igénybe, főleg hogy amúgy is előrébb kerültünk, mert voltak ismerőseink a sor közepén. Rengeteg embert ismertem meg plörkre, meg úgy amúgy is, nagyon örültem és hihetetlen érzés volt az egész. Az a sok ember, a sok cosplayes, a sok csodálatos ruha, és tudni, hogy ez a rengeteg ember itt mind szereti azt, amiért téged otthon kinevetnek... egyszerűen hihetetlen volt. Körülbelül olyan érzéseim voltak, mint egy gyereknek, aki először kóstolja meg a csokoládét.
No hát bevonultunk a jegyvásárlás után egyből az egyik épültbe, hogy húú vásároljuk le azt az ezer forintot, amit le lehetett, és akkor mangák. Nika persze Grimmjow-os kulcstartót vagy mit keresett, de nem talált, szóval amúgy nem is tudom, hogy levásárolta-e az övét, de én igen az enyémet, ráadásul Michy segítségével, mert volt olyan naaaagyon drága, és megosztotta velem - még mindig borzasztóan imádlak ám! Akkor ott lekaptam magamról a pulcsit, mert már borzalmasan melegem volt, és ugyebár nem azért készült a cp sem, hogy senki se lássa. Végig mászkáltunk még a kínálatokon a földszinten is, megtaláltam a Káosz Kapui második kötetét (!! amit már legalább fél éve kergetek), ugye a levásárolható kütyüből a Naruto negyedik kötetét vettem meg, beszereztem két Narutos kitűzőt, ettünk rament (ami amúgy nem az én gyomromnak való, vagy lehet kicsit később kellett volna vele próbálkozni), pocky-t, és amúgy még nem tudom mit szereztem be. Vízipipáztunk is, rengeteget járkáltunk, borzasztóan sok képet készítettünk, emberek után futkostunk, Meow meg az én szívemet összetörték (:"( xD) és még rengeteg minden volt. Tehát abszolút pozitív volt az egész, bár ahogy észrevettem ez a rendezvény is kezd egy kicsit kizökkenni az általunk normálisnak ítélt formájából, mert amikor egy Kensei cp-st megkértem, hogy ugyan hadd fotózzam már le, akkor kicsit furcsán nézett rám, meg eléggé vonakodva vágta be azt a pózt. Hát engem meg ez lepett meg, mert ugyanis ezen a rendezvényen pont azért öltözködnek be az emberek, hogy esetleg készüljenek róla képek, és másoknak is megengedje ezt. No mindegy. Összességében imádtam, nem akartam, hogy vége legyen, de sajnos gyorsan elszelelt, és már menni is kellett.


És még több kép megtalálható a devimen (ami ITTEN van), illetve faszbukon, de ott meg csak az ismerőseim láthatják.

2012. július 20., péntek

Anime: Yosuga no Sora

Az anime maga egy visual novel adaptációja, ami eredetileg felnőtteknek készült romantikus és dráma játék. Az adaptáció eltérő a megszokottaktól, hiszen ebben nem választottak ki egy végleges végverziót, hanem minden lehetőséget belesűrítettek egy animébe. Van egy főszereplő fiúnk, illetve négy főszereplő lányunk, és innen már gondolhatjuk is, hogy mindegyik lányt valamilyen mozzanatok végigjátszása folyamán össze lehet hozni a sráccal. Az animében mind a négy lánnyal összejön a fiú főszereplőnk, mindegyiknek külön történetet, múltat és rendes hátteret alkottak. Nagyon abszurd módon ugrálnak tehát a történetben, mert körülbelül két részt szántak a bevezetésre, utána olyan három-négy részen keresztül lebonyolítanak egy-egy lányt. Így a történet például az ötödik résztől teljesen máshol folytatódik, vagy mondanám inkább úgy, hogy kezdődik. Először furcsa, és nem is tudtam én sem mit kezdeni vele, de gyorsan megszokható, és igazából nagyon érdekes, mivel így mindegyik lánnyal összejött, és nem az a tipikus háremanime lett belőle, ahol mindenki piszkálja a főhőst, de annak igazából a kézfogáson kívül nem sikerül valami nagy dolgot elérnie az utána epedező lányoknál.
Történetünk kezdetén megismerkedhetünk egy ikerpárral, akik éppen a vonat ülnek, ugyanis elköltöztek a nagyvárosból egy sokkal kisebbe, ahol még gyerekkorukban laktak egy picit. Az oka ennek az, hogy a szüleik meghaltak, és ezért úgy érezték menniük kell a régi helyükről, hogy új életet kezdhessenek. Ebben a városban (vagy inkább faluban? inkább..) még megvan a régi házuk, ahol éldegéltek néhány évet, ezért oda költöznek be. Név szerint Kasugano Haruka és Sora. Haruka-nak nagyon könnyen megy a beilleszkedés, azonnal barátokra talál, azonban Sora még csak iskolába se akar járni. Aztán végül majd mégis meggondolja magát, és bejár néhányszor, de ez főbb szerepet majd csak az ő részeiben kap. Legelőször is ismerkedjünk meg Migiwa Kazuha-val, aki egy tehetős családban nőtt fel és brácsán játszik. Nagyon kellemes külsejű, jól nevelt lány, és egy bizonyos lánnyal nagyon szoros kapcsolata van, akit Amatsume Akira-nak hívnak. Haruka egy véletlen folytán meghallja, hogy nővéremnek szólítja az egyik a másikat, és ezzel vége is lesz a második résznek, tehát elkezdődik az első route, amiben Kazuha-é a főszerep.
Nagy vonalakban Kazuha és Akira egy apától származnak, de míg Kazuha-t ellátják minden jóval, addig Akira-val nem foglalkozik az apja, és egyedül él egy hatalmas templomban. Ebből rengeteg bonyodalom lesz, de még a route elején Kazuha és Haruka összejönnek, ami valljuk be nekem meglepetés volt, hiszen az hittem a világ végéig tökölni fognak ezek is, mint általában minden animében, azonban Haruka azonnal a lényegre tért, és amint megoldódott a nagy családi probléma le is fektette szépen Kazuha-t. Tehát mondhatni a kapcsolat már a legelején adott, utána összpontosítottak a múltbeli sebek beforrasztására, hogy ismét visszatérjenek teljesen a párra.
and not a single f*ck was given that day - anyás, ez az ugrás
Ezután Akira route következik, amiben már teljesen más múltat kapott, és kiderül az is, hogy gyerekkorukban Haruka és Akira nagyon is jóban voltak, sok jó dolgot csináltak együtt. Itt Akira keresi az édesanyját, aki a születése után rögtön lelépett, csak egy nyakláncot hagyott hátra, amit még Akira és Haruka szépen elvesztettek gyerekkorukban. A két fiatal aztán összejön, de végül ez sem lehet sokáig mézes-mázos, mert a probléma és a múlt démona beüt, így azt meg kell oldani, hogy utána végre ismét egymásra találhassanak a route főszereplői.
A harmadik route Yorihime Nao-ról szól, akinek valljuk be elég durva route-ot szántak, arról nem is beszélve milyen módon próbálta tizenévesen levezetni az otthoni feszültséget. Mint Akira-nál, itt is nagyon sok épül a múltra, sőt még több is. Tehát amikor kicsik voltak, akkor Haruka nagyon jóban volt Nao-val, amikor a lánynak a legnagyobb szüksége volt rá, akkor mondta a wise szavakat. Azonban egyik délután Nao már nem bírta elviselni a szülei ordibálását és veszekedését, ezért átfutott szépen Haruka-hoz, és (most fejezzem ki magam csúnyán..?) lefeküdt vele, vagyis inkább mondhatni rákényszerítette a teljesen lesokkolt gyerkőcöt. Azért még elég durván gyerekek voltak. No, ezek után Nao nem tudott többet Haruka közelébe kerülni, mert szégyellte magát, de ennek Haruka véget vet, és elkezdenek járni, azonban ez csak az első akadály volt. Sora ugyanis rendesen beüt itt, mert kiderül, hogy ő akkor látta a két gyereket akciózni, és teljesen megutálta akkor Naot. Innentől a két fiatal szerelmes feladata annyi lenne, hogy megbékítsék az őrjöngő testvérkét, ami természetesen rengeteg viszontagság és megaláztatás után sikerülni fog. A legviccesebb az egész route-ban az volt, amikor végre ismét elengedte magát ez a két szerencsétlen, és elkezdtek akciózni, azonban a démoni húg észrevette őket, és úgy kib*szta az utcára szerencsétlen Naot, hogy én komolyan röhögőgörcsöt kaptam. Oké, tudom, ez egy komoly és sad jelenet volt, de belőlem valahogy csak a nevetést tudta kiszedni. De miután minden megoldódott, elmennek a fesztiválra, és Sora is megbékélt annyira, hogy áldását adta a kapcsolatra. Ezek után tűzijáték fénye alatt az egyik kis eldugott helyen megtörténik végre köztük a teljes aktus.
A negyedik, és egyben utolsó route Sora-é, ami elég abszurd, hiszen Sora Haruka nővére. Megmondom őszintén tudtam a dologról, hogy lesz benne testvérszerelem, és mivel a műfajhoz még nemigazán volt szerencsém, ezért döntöttem úgy, hogy megnézem ezt az animét. A véleményem csupán annyi a témáról, hogy biztos vannak, akik buknak erre, de nekem ez így már túl sok, hiszen három nagy testvérem van, és aztán gondolhatjátok, hogy mennyire csúnya arckifejezéssel néztem végig az utolsó route-ot. A történetet onnan folytatják, hogy Haruka éppen Nao-val jár, azonban elkezd valamit érezni a húga iránt, vagyis mondhatjuk úgy, hogy régi érzések kerekednek felül rajta ismét. Kiderül, hogy Sora sem érez másképp (Haruka rajtakapja, miközben rá gondolva masztizik), így hát titokban elkezdenek összefeküdni. Nos, elég undorító jeleneteknek lehetünk tanúi, de én amúgy nem ítélek el senkit meg semmit az ilyen beállítottságai miatt, csak valahogy az én gyomrom a lógó beleket sokkal jobban bírja, mint az ilyesmit. Tehát Naot félreteszi, a húgával kavar Haruka, azonban egy ilyen kis helyen semmi sem maradhat titokban, így egy egészen vicces helyzetben Nao és Kozue (aki még a történet elején azonnal beleszeretett Haruka-ba, de nem kap különösebb szerepet, csak az elején egy picit, és a végén) rátalálnak a nagy szerelmi nászt lebonyolítókba, amitől Kozue egy életre elveszíti ártatlan mivoltát, és összetörik a gyerekkorát, Nao pedig hát.. nem tud mit kezdeni a helyzettel. Ezek után jön az a probléma, amitől minden ilyen abszurd páros szenved - az elítélés. Ezt majd egy sor drámázással megoldják, és úgy döntenek, hogy külföldre költöznek. Így teljesen új életet kezdhetnek - megint -, valahol teljesen máshol. Ezzel lezárul történetünk.
asd
Fontos megemlíteni, hogy még véletlenül sem közelíti meg egy háremanime szintjét, ugyanis itt a különböző route-okban csak és kizárólag az adott lány szerelmes a srácba, a többiek segítenek nekik összejönni, vagy baráti támogatásként ott vannak, de semmi több. A drámát és a szerelmet jól adagolják, nem vittek úgy általában semmit túlzásba, bár egy-két dolgot azért nem húztam volna ennyire a határ fölé. Nagyon tetszett, hogy így végül mindenki szerepet kapott Haruka életében, mivel igazából ha csak magáról a Sora-val való kapcsolatról szólt volna az anime, akkor valószínűleg végig sem tudtam volna nézni, mert Sora-ban megalkották azt a hisztis karaktert, ami semmilyen animéből nem hiányozhat, bár ezt mondjuk lájtos módon, mert például Orihiméhez képest akár még a kedvencem is lehetne. A grafika nagyon szép, bár láttam, hogy a készítők nagyon szeretik lóbálni a lányok haját. A szexet is normális mértékben adagolták, leginkább a szenvedélyről és szerelemről szólt, bár a teljes aktust nem vetették képernyőre. Oké, Sora-nál egy kicsit túlzásba is vitték, ez tény, de ettől függetlenül rendben volt a dolog. Nem igazán a fanservice-re mentek rá, így nem is kaptunk minden második másodpercben kiugró csöcsöket a pofánkba, tehát ettől nem kell tartani.  Mindegyik történet érdekes és kedvelhető, természetesen rengeteg érzelemmel megtöltve. Így mondhatni romantikus történet, amiben nem csak egy pár körül forog a világ. A zenékre nem fordítottam nagy figyelmet, az openingnek csak a videó része érdekes, a zene úgy ahogy van pocsék, az endinget meg már meg sem néztem. Tehát mindenképpen mínusz pontokat ad neki az utolsó route (ha egyszer elkezdek ezzel játszani, akkor biztos vagyok benne, hogy Sora-tól távol fogom tartani Haruka-t). Személyes kedvencem a Kazuha-s route volt. Ezek után Nao, Akira és kész, mert a Sora-sat nem szerettem.
EZEN itt meghaltam. különben nagyon nehéz normális képeket találni ehhez az animéhez, mert szinte az összes hentai - azt meg nem igazán kéne ide rakni.
5/3

2012. július 13., péntek

Készülődés

Pontosan hét nap még MondoConig. Egyébként én is kint leszek, szóval már nagyon várom. Ez a második conom, illetve az első, ahol be is öltözök. Már nagyon rég kiszemeltem egy karaktert, ami Saya volt a Blood-C-ből, de aztán változtattam, és úgy döntöttem, hogy nekem talán egy másik karakter sokkal jobban megérné. Hogy ki leszek, az még egyenlőre maradjon titok. Jövő hét pénteken fogok publikálni valószínűleg egy képet a cp-ről, illetve azt is el fogom árulni, hogy kicsoda is ő, mivel nem mondhatnám valami ismertnek. Annyit azért elárulhatok, hogy nem animéből lesz, de semmi többet.:) Tehát már nagyon lázasan készülődök, a paróka megvan, jövő héten viszem fodrászhoz megvágatni. A ruhát már leadtuk szerdán a varrónőnek, kedden pedig az anyagok nagy részét megvettük. Még kell egy-két apróság, illetve a cipő is nagyon kérdéses, a kesztyű meg ilyenek, de azokkal majd jövő héten foglalkozom, mert amúgy is megyünk fel Pestre a családdal, és ott talán több választási lehetőségem lesz. Majd hamarosan az övnek, illetve a karkötőnek, meg a nyakláncnak is nekiláthatok. Azokat viszont én fogom csinálni. Tudom, nem akkora dicsőség, ha varrónőhöz bekúrjuk a cuccokat, hogy csinálja meg, de egy kicsit bonyolult cp-t választottam elsőre, és már teljesen ki is futottam az időből (két héttel a con előtt feleszmélni, hogy még sehol nem vagyok a ruhával kicsit gázos..), tapasztalatom a témában meg aztán semmi nincs, szóval kénytelen voltam ehhez folyamodni. De majd próbálok varrogatni, hogy egyszer majd a saját kis cosplay ruhámban jelenhessek meg egy ilyen rendezvényen.:)
Amitől még félek az az utazás, hiszen most utazom először Pestre nem kocsival, ráadásul egyedül. Hogy hol szállok le, mivel megyek, hogy jutok ki a Hungexpohoz és még ilyen kis apróságok, az teljesen homályos, és orvosolnom kéne még a hétvégén a problémát, mert bajok lesznek. Aztán meg a con után három napot maradok Érden, az egyik barátnőmnél, és úgy utazok haza. A hazaút talán nem lesz annyira vészes, mert tudni fogom hol kell leszállni.:D Tehát leginkább az utazás és a helyszínre jutás a fő gondokozó, de hát majd megoldom valahogy.
Remélem sikerül minden olyan emberrel találkoznom, akikkel szeretnék, mert az utóbbi időben nem sűrűn leszek fenn Pesten, sőt.

2012. június 20., szerda

Anime: Kiddy Grade

A Kiddy Grade, vagy magyarul Csajkommandó hazánkban is egy nagyon ismert anime, hiszen szinkron is készült hozzá, illetve az A plusszon sűrűn vetítették. Animés pályafutásom kezdetén természetesen én is láttam, és utána akárhányszor leadták, mindig a TV képernyőjére tapadtam, hogy végigkísérjem ismét a két főhős, Eclair és Lumiere csodálatos történetét. Nemrég ismét rávettem magam, és újra megnéztem. Ez nálam azért is nagy dolog, mert egy animét szinte soha nem nézek meg egynél többször. Időpazarlásnak tartom. Azonban vannak kivételek, és a Kiddy Grade nagyon abba tartozik, hiszen ha már legalább hatszor nem láttam, akkor egyszer sem. Kevés ilyen anime van nálam, de azért néha én is megnézek kétszer-háromszor egyet, mint például a Highschool of the Dead-et.
Imádom ezeket a srácokat.
Az egész anime a jövőben játszódik, ahol a Földön kívül rengeteg mesterséges bolygót hoztak létre, ahol szintén emberek élnek, de igazából azokat, akik eleve egy mesterséges bolygón születtek, megkülönböztetik a földi származásúaktól. A fldieket Novleszeknek hívják (asszem..:D), és igazából nagyon is sok múlik rajtuk. A középpontban most persze nem a Föld, hanem egy Aeneas nevezetű bolygó áll, ahol egy békefenntartó szervezettnek, A GOTT-nak dolgozik Eclair és Lumiere. Nagyon bájos hölgyek, dolgoznak, szórakoznak, élik az életüket. Vagy mégsem? Igen, már az első epizódban megmutatják, hogy ők igazából nem a sebezhetetlen fajtából valók, sőt. Nem érdemes velük szórakozni, mert szétrúgják a hátsófeled. A GOTT-nál bizonyos "Ász" ügynökök vannak, akik két fős csapatokat alkotnak, és mindegyiknek különleges képessége van. Ezek az Ász ügynökök némi átalakításon mentek keresztül, így gyakorlatilag halhatatlanok, és ha úgy adódik a dolog, akkor gyorsban testet cserélnek. Persze nem ennyire egyszerű ez a test-cserélős dolog, de azért így tudnám vázolni a dolgot.
Tehát teljesítenek küldetéseket, bemutatja az anime nekünk nézőknek a többi Ász ügynököt, érdekes szituációk elé állítja a két lányt, és mindeközben lassan adagolja nekünk a történet lényegét. Aztán egyszer csak Eclairék egy olyan megbízást kapnak, ami már tényleg nagyon nem tetszik nekik, de mondhatni Lumiere még tudná magát tartani, de hát kedves társnője nem, így egy parancsmegtagadás miatt törlik őket a rendszerből és üldözöttekké válnak. Ezek után menekülnek, de természetesen nem egyszerű a GOTT elől elbujkálni, az persze, hogy Ász ügynököket küld a nyakukra, így amikor a kedvenc hajójukat és robotjukat elpusztítja az egyik ilyen kiküldött csapat, akkor megelégelik a dolgot, és a főhadiszállás ellen mennek, ahol szépen lerombolnak mindent, amit találnak. Az egyik Ász ügynök csapat lázadást szít mindeközben a parancsnokság ellen, és kinyírja Eclipse-t, a GOTT igazgatónőjét. Eclair és Lumiere eltűnnek, Alv és Dvergr pedig az ő képükben átveszik a hatalmat. Na, az Eclair-es lázadás környékén kezd komolyabbra fordulni a sztori.
És ez csak komolyabb, komolyabb és komolyabb lesz. Olyan témákat dolgoz fel, mint az elnyomás, a bosszúvágy, megfélemlítés és még egyéb ilyesmi komoly témák, amik egy bolygó közigazgatásánál elő szoktak fordulni. Illetve nem tapasztalatlan csitrik a főszereplőink, hiszen már nem egy életet megéltek, és nem egy háborúban vettek részt. Nem egyszer haltak meg mentálisan, és nem csak tíz ember életét oltották ki. Ezenfelül mégis csodálatra méltók, hiszen képesek tovább élni az életüket. Na nem mintha lenne más választásuk.
Eclair egy nagyon energikus lány, de könnyen kiborul, tehát nem rejti véka alá az érzéseit. Bizonyos mértékig. Nagyon sokáig nem is emlékezett a múltjára, hiszen azt a GOTT törölte, mivel annyira szörnyűek voltak, hogy Eclair már-már begolyózott az egész életétől. Emberfeletti erővel rendelkezik, és különböző hullámokat képes kibocsájtani magából, vagy mi. Lumiere viszont aranyos, gondoskodó és odafigyel a viselkedésére. Igazi úri-hölgy, de oda tudja tenni magát, amikor szükség van rá. Egy igazi számítógép zseni, nincs olyan rendszer, amit ő fel ne tudna törni. Ezek ketten már több életen keresztül társak voltak, rengeteget megéltek együtt, így nem nagyon lehet szétválasztani őket.
Az animében nagyon szépen adagolják nekünk a történetet. Kellően mértékkel, de mégsem lassan. Van benne jó néhány fanservice, de ezeket annyira jól beleépítették a történetbe, hogy szinte fel sem tűnik az embernek. Én legalábbis annyira reálisnak látom, hogyha valaki olyan pici szoknyához hasonlító cuccot visel, akkor kivillan egy bugyi. A grafika gyönyörű, pedig 2002-2003-as animéről beszélünk. Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy még ma is simán megállná a helyét. Attól eltekintve, hogy sok benne az állókép, de ez arra az időre nagyon jellemző volt. Ettől függetlenül szépen és kreatívan rajzolták meg a dolgokat. A szemek mondjuk eléggé hatalmasra sikeredtek, de még így is nagyon szépek, és talán pont így jók. A hajakat mindenképpen meg kell említenem, hiszen olyan sok kirívó színű és érdekes formájú van, hogy.. áh, az összes az. Imádom őket, nagyon szépek. A zenék egyszerűen kifogástalanok, a mai napig kedvenc openingem és endingem innen van. És igen! Ending is! Sőt, jobban szeretem, mint az openinget. Azt az endinget annyira jóra és érzelmektől hemzsegőre csinálták meg, hogy az hihetetlen.
Különösebb szerelmi szálat amúgy nem tettek bele, és nem is ez volt a történet fő szempontja, amit nagy pozitívumnak tartok, hiszen manapság szinte alig találni olyan animét, amiben ennyire ne lenne jelen a szerelem. Ez egyébként az embernek fel sem tűnik, hiszen annyira a történetre koncentrál, hogy nem tud vele foglalkozni.
A legnagyobb negatívuma a történetnek, hogy bár sokszor említették a múltat, és foszlányokat is kaptunk belőle, úgy igazából soha nem dolgozták ki normálisan, hogy mondjuk beletekintsünk Eclairék előző életeibe. Néha-néha mutogattak valamicskét, meg még a gyerekkoráról, tinédzserkoráról, de például Lumiere ebből a szempontból nagyon háttérbe szorult, és csak akkor volt ott, amikor Eclair is. Ennek például én simán adtam volna még egy szériás animét, meg mondjuk a végét is pocsékul zárták le, ami mondanom sem kell elég rossz dolog. Látjuk Eclairt az új testében szálldosni, jajj de sokat mondtatok. És ami a legszomorúbb, hogy van ennek az animének folytatása, de köze nincsen Eclairék történetéhez, így azt bátran állítom, hogy nem fogom megnézni. Maximum ha majd egyszer nagyon elmegy az eszem. Így ezeket rendesen elszúrták, de azt mondom egye-fene, még így is az egyik kedvenc animém marad.
5/4

2012. június 9., szombat

Anime: Shugo Chara és Shugo Chara!! Doki

A Shugo Chara egy 2006-ban induló manga, amit később feldolgoztak anime formájában is, méghozzá 2007-ben. Ötvenegy rész készült belőle, és hatalmas sikere lett, így kétség sem férhetett hozzá, hogy lesz második évad, amit 2008-ban kezdtek el, s szintén ötvenegy részt adtak ki. Ezek a részek hűen követik a mangát (állítólag, nem olvastam amúgy), viszont tele vannak fillerekkel. Természetes, hogy nem készülhetett volna belőle százkét rész, ha nem rakosgatják tele fillerekkel. 2009-ben kidobták a harmadik évad első részét is, ami ma már 25 résszel büszkélkedik, és a Shugo Chara Party! címet viseli. Ennek azonban köze nincsen a mangához, teljes filler évadot tálaltak elénk, illetve hülye az elrendezése is, mert mindössze tizenöt perces az anime, a fennmaradó időt pedig live action-ös rész, illetve a mini chara-k chibis szerencsétlenkedése veszi el.
Az első évadot már nagyon régen végignéztem, ez még anno akkor volt nálam nagy divat, vagyis nálunk, amikor általános iskola kb hetedik osztályát járhattam. Nagyon szerettem Hinamori Amu kis kalandjait, így nem volt kérdéses az sem, hogy folytatom a második évaddal, ami aztán felirat hiányában abbamaradt nálam. Akkoriban még csak készült az anime, és folyamatosan adogatták ki az új részeket, mint például a Narutonál. Nemrég azonban ismét kedvet kaptam hozzá, letöltöttem az összes részt, és engedtem, hogy a teljes shoujo imádatom eluralkodjon rajtam. Rövid időn belül le is daráltam, így hát itt van ez a kritika, ami magába fogja foglalni az első két évadot. Ugyanis közlöm: a harmadik évadot egyszerűen nem vagyok hajlandó végignézni, mert már így az ismertető alapján sem tetszik. Az, hogy az egész filler - már eleve a szó visszatántorít a dologtól - meg még csak tesz a dologra egy lapáttal.
Hinamori Amu egy olyan 11-12 éves körüli átlagos lány, akit az iskolájában "menő és tüzes" jellemnek könyveltek el. Felnéznek rá a diákok, és Amu úgy is viselkedik, hogy az a jelleméhez méltó legyen. Ámbár ő valójában nem ilyen. Mindössze egy félreértés miatt könyvelte el így mindenki, és ebből a gubóból a lány nem tud szabadulni, mert nem elég erős hozzá, hogy megmutassa ki is ő valójában. Hogy igenis érdeklik a lányos és aranyos dolgok, ugyanazokat szereti, mint bárki más (mármint úgy általánosságban), csak éppenséggel ezt képtelen kimutatni, mert fél, hogy az emberek nem fogadnák el őt olyannak, amilyen. Így aztán egy maszkot húz magára, amit biztos mindenki kedvelni fog, de ez alatt a maszk alatt igazából szenved, mert nem érti meg senki. Egyik este pont ez ellen kezd imádkozni. Hogy legyen elég ereje változni és mutatni. Másnap reggel kívánsága három tojás formájában teljesül. De nem a megszokott módon, pont benne az ágyában, mintha csak ő szülte volna őket. Természetesen kiborul, mert hát ez egy normális reakció, nem? De végül úgy dönt, hogy elviszi őket az iskolába. Ott megismerkedhetünk Hotori Tadase-val, és a Védelmezőkkel, akik nagyon fontos szerepet képeznek majd a történet során. Tehát ezeknek a Védelmezőknek a dolga az iskolában, hogy rend legyen, a különböző programok meg legyenek szervezve, olyan, mint egy diáktanács. Tadase-t olyan tipikus herceg-aura lengi körül, így az egyik legkedveltebb fiú az iskolában. Még jó, hogy főhősnőnk is odáig van érte, csak neki ezt ugyebár a jelleme miatt nem szabad beismernie. Ez a nagy találkozás az udvaron történik, és miközben Amu csodálattal figyeli Tadase-t, addig tojásai elkezdenek mocorogni a táskájában. Megpróbálja őket kétségbeesetten visszatuszkolni, de a szőke-herceg észreveszi, s leszólítja. Amu egyből felölti a menő és tüzes jellemét, hogy aztán nagyon durván elküldje melegebb éghajlatra a herceget, ezt persze csak amolyan gyerek-módban. Azonnal meg is bánja, amit tett, de hát nincs mit tenni, elindul a gyűlésre. Ott végig ezen gondolkodik, hogy hogy tehetett ilyet, amikor is egy hang megszólítja, az amúgy iksz csatja átváltozik szívvé, felugrik a székből és nyíltan, mindenki előtt szerelmet vall Tadase-nak. A fiú egyenesen visszautasítja, amikor is Amu rájön, hogy mit is tett akaratán kívül. Teljesen kétségbeesik, elmenekül. Valami építkezés helyszínéhez érkezik, ahol beleesik egy gödörbe, és előbújik az első tojásból egy védelmező chara, ami állítása szerint Amu leendő énje. Kirepíti Amut a gödörből, méghozzá az új épület el-nem-készült-formájának a legtetejére. Elmondja, hogy ő Ran, és hogy abból az érzésből született, ami változtatni akart. Amikor imádkozott. Ezek után feltűnik egy még nagyon fontos szereplőnk, Ikuto, egy macska-fiú, aki szépen lenyúlja Amu másik két tojását, de a lány visszaszerzi, majd jön a hatalmas átváltozás, és a többi.
Rengeteget lehet erről az animéről fecsegni, ég körülbelül a felénél sem tartok. Az első évadban a legnagyobb szerepet az X tojások kapják, ami azoknak a gyerekeknek a szomorúságából születik, akik bizonytalanok, elveszettek. Hiszen a történet szerint minden ember szívében lakozik egy szív-tojás, ami maga a leendő énje az adott személynek. Valakiknél erősebb az adott érzés, ezért megszületik a védelmező chara-ja, ami segít neki, hogy elérhesse céljait, álmait. Olykor valakinek kettő is születik, de Amu-nak kapásból három lesz, és ehhez még csatlakozik majd plusz egy, akit elég sok vesződés árán kap meg. Ugyanis elbizonytalanodik, és ezáltal X kerül az ő tojására is.
Az első évadban rengeteg embert megismerhetünk. Bevezetésként és fillerként végignézhetjük, hogy sok gyerek hogyan bizonytalanodik el, az X tojásaik elleni harcot, illetve Amu megtisztítási folyamatát. Eleinte még csak ő képes az átváltozásra, de majd a későbbiekben az összes többi védelmező is szert tesz erre a képességre. Közben védelmezők mennek és jönnek. Ezeket kártyák alapján sorozzák be, eleinte csak négyen voltak, de Amu-val öten lettek. Amu a joker, Nadeshiko a királynő, Tadase a király, Yaya az ász és Kukai a bubi. Némelyik szék cserélődik majd. Akik végig megmaradnak a pozíciójukon az Tadase, Amu és Yaya. A királynő székét később Rima veszi át, a bubiét pedig Kairi. De, ez a szék a következő évadban ismét lecserélődik, méghozzá Nagihiko-ra, akinek nagyon fontos szerepe van, és van egy kis titka is, amit nem árulnék el.
Későbbiekben feltűnik majd Hoshina Utau, aki rengeteg gondot fog jelenteni Amu-éknak, és igazából az első évad köré, és - mint a második évad - Tsukiyomi Ikuto köré fog szövődni. Ők viszik nagyban a történetet. De, mint mindenki más, ők is csak keresik az leendő énjüket, csak éppen rossz úton, és persze, hogy a főhősre vár a feladat, hogy visszatérítse őket. Nagyon szép barátságok, kapcsolatok alakulnak ki.
Mivel az egész anime mozgató támpillére a jellemek, ezért hatalmas jellemfejlődéseket láthatunk, nagyon sok fajtát megismerhetünk, rengeteg gonddal találkozhatunk. Bár a nagyon komoly témákat, mint a szegénység, éhezés, komoly háborúk és csaták, nem dolgoz fel, ezt nem is várhatjuk el tőle révén, hogy maga a manga is gyerekeknek készült, csak némileg több érzést sikerült belesulykolniuk, mint azt amúgy egy gyerek fel tudna fogni. Így nekik marad csak a puszta élvezet, hogy látják a dolgok egyszerű felét, de aki már idősebb és tapasztaltabb, az sokkal nagyobb dolgot is felfedezhet benne. A történet tipikusan egy tinédzser átlagos problémáit dolgozza fel. Mindenkivel előfordul, hogy kételkedni kezd magában, azt hiszi, hogy ő semmire sem jó. Na, ebben az animében csak úgy csorognak az ilyen problémák. Kérdezhetnénk, hogy minek nézzünk egy olyan animét, ami tele van problémákkal, ráadásul hasonlatosak a mieinkhez, amikor van nekünk elég amúgy is. A válasz egyszerű. Érdekesen és szórakoztatóan dolgozza fel a témát. Némi motivációt is adhat, hiszen minden problémára megoldást is találnak, és mivel gyerekeknek készült mű, ezért a happy end mindenhol, de tényleg mindenhol megtalálható.
A második évad elején némi visszatekintést nézhetünk meg, jó pár részen keresztül felelevenítik a történteket, mégis ezt új dolgok formájában. Visszahozzák a fontosabb szereplőket, illetve feltűnik az újdonságokkal teli talány-tojás is. Új átváltozást hoztak létre, nagyon sok új dolgot tettek bele. Bár azt nem tudtam felfogni, hogy Amu miért a Humpty Lock segítségével lett erősebb. Ez mondjuk egy teljes ellentmondása a valóságnak, hiszen ha ülünk a seggünkön és vagyunk, akkor abból nem lesz fejlődés, mint amúgy itt bemutatták. Tehát az ismétlő részek után nagyon lassan vánszorog a történet. Megismerkedhetünk Lulu-val, akivel később majd Amu összebarátkozik, és egy nagyon érdekes és vicces jellemet tisztelhetünk benne. Ő is letért arról az útról, amiről talán nem kellett volna, de csak mint Utau esetében, Amu őt is visszatessékeli. A második évadnak a leginkább Ikuto a főszereplője Amu mellett, illetve Amu és Tadase kapcsolata. Így egy szép szerelmi háromszöget hoztak létre, amiből - szerintem legalábbis - Ikuto került ki győztesen. Egyébként talán az összes múlt közül az övé a legfájdalmasabb és legkomolyabb.
Mindkét évadban a fő-gonoszt egy cég testesít meg, ami az Easter elnevezést kapta. Vicces szójáték ez, hiszen az easter húsvétot jelent, és az anime a gyerekek álmait és vágyait tojásokként szimbolizálja. Érdekes, nem? Ezenfelül ennek a cégnek az irányítóját nem ismerhetjük meg egészen a második évad utolsó pár részéig, és amikor ő előbújik, kicsit táthatjuk a szánkat, hogy egy olyan ember, mint ő, képes volt ennyi galibát okozni. De tényleg nagyon sokat, és emberek álmával szórakozott a sajátja miatt. Mindezt egy egyszerű összetört szív okozta, amit egy felelőtlen ember váltott ki. Azért írok most ilyen érthetetlenül, mert minden spoilert nem szeretnék lerágni itt nektek, hogy aztán kíváncsiságból mindent elolvassatok, és már ne legyen élvezetes az anime. Ez a történet tipikusan az, amit jobb, ha nem spoilerez le senki, mert egyszerűen annyira jó magad megtapasztalni a történteket, hogy az hihetetlen. Egyébként ennek az utolsó csatának is nagyon hatalmas jelentése van, hiszen ha csak egy kicsit is belegondolunk, hogy egyetlen rossz döntés mekkora hatással lehet milliók életére. És ez az érdekes az egészben.
Tehát vannak benne rendesen mély tartalmak, de azért azt sem szabad elfelejteni, hogy ezek gyerekek, mindössze 11-12 évesek lehetnek, maximum Utau meg Ikuto lehet olyan 18 körüli, bár róluk fogalmam sincs. Vicces, hogy ezeknek a gyerekeknek szinte olyan problémákat állítanak fel, és olyan helyzeteket, mint legalább 16-17 évesek lennének. Nem tudom, engem ez olykor zavart, talán lehettek volna ettől egy kicsit idősebbek is, de szerencsére a kinézetük sikerült velem elfelejtetni, hogy ezek milyen kicsik is hozzám képest. Érdekes, eddig még nem sok negatívumot hoztam fel az animével kapcsolatban, de egyszerűen nem tudok. Lehet ez annak az oka is, hogy már nagyon régóta szeretem, és fontos volt egy bizonyos szakaszában az életemnek, de lehet, hogy egyszerűen csak nincs benne. A legnagyobb problémája még mindig az eszeveszetten sok filler, és nagyon lassú történethaladás. Egy pici panaszom sincs se a zenékre, se a grafikára. A grafika egyszerűen gyönyörű, kifogástalan. Minden részlet rendesen ki van dolgozva, a chibik is jók, állóképekből meg aztán nem sokat kapunk. Simán megállja a helyét a 2012-es animék között. A zenék aranyosak, érdekesek és élvezhetőek. Nem egyet le is töltöttem. Utau alapból énekesnő, így neki is van egy-két teljes száma, ráadásul Nana Mizuki a seiyuu-ja, akit én nagyon szeretek, tehát ez egy olyan szép nagy plusz pont. No igen, a szinkronhangok is nagyon jók, szép munkát végeztek. Oh, azt még nagyon fontos megemlíteni, hogy gyönyörű ruhákat mutatnak be mindkét évad során. Nem csak Amu-n láthatunk szép kollekciókat (bár leginkább rajta..), hanem az összes többi karakteren is. Mindegyik ízlésesen és szépen összeválogatott. Imádtam mindegyik, és tetszett, hogy Amu-nak milyen csodálatos stílusa van. Imádom.
Akik szeretnék elkezdeni a harmadik évadot, azaz a Party-t, azoknak egy kis visszarettentés. NE nézd meg, mert garantáltan tönkre fogja tenni az animéről kialakított eddigi képed. Bár nem láttam, és soha meg sem fogom nézni, de ami filler, és teljesen filler, attól óva intek mindenkit. Tény, hogy az animében egész szépen kidolgozták a fillereket - már amennyire ezeket ki lehet -, de ettől függetlenül ha sok van belőle, akkor már szenvedés nézni. Nem egyszer azért hagytam abba mondjuk egy teljes hétre az anime nézését, mert már falra másztam a sok töltelék résztől. Ha kedves és jó emlékekkel szeretnél elbúcsúzni a Shugo Chara-tól, akkor javaslom hagyd ki a Party-t. Ha meg nem volt elég, amit ez a százkét rész nyújtott, akkor ott a manga, az is legalább annyira szórakoztató, mint az anime, sőt még a sok plusz-részt sem kell végignézned, csak bele a közepébe mindent, ahogy annak eredetileg lennie kéne.
Ennyiből talán már le is jöhetett, hogy mindenkinek ajánlom a megnézését, hiszen aranyos és szerethető animéről van szó. Már az elejétől fogva kedvencem volt, és egy aránylag szép befejezést is kapott. Bár ezzel amúgy tudnék még vitatkozni, mert jó pár dolog nem derült ki, és Ikuto-Amu párosnak is mindössze csak egy puszit sikerült produkálni. Ettől függetlenül a remény hal meg utoljára, mert amúgy én ennek a párosításnak a népes táborát gyarapítom, és azt hiszem nem alaptalan az imádatom. Egy olyan megtört lelket, mint ami Ikuto-nak van, Amu-nak sikerült valahogy rendbe hoznia, és ez nagy szó, tehát itt nem pusztán szerelemről, hanem lelki társakról is van szó. Tadase-t amúgy sem szerettem túlzottan, valahogy nekem ő az a jellem, akitől falra mászok, és ez a "Mindennap elmondom, hogy mennyire szeretlek" kijelentés kicsit viccesen hatott. Mindig felröhögtem rajta.
No, túl sokat fecsegtem, jöjjön a pontozás.
5/5 (Ki gondolta volna? Talán a vége miatt lehúzhatnám, deee... kedves leszek és nem teszem.)